fbpx

“astrologicke” nezmysly na internete 1

astrologicky HOAX

“astrologicke” nezmysly na internete 1

Pre náš život na Zemi ako aj rytmus prírodných zákonitostí má kľúčový význam prechod Slnka štyrmi bodmi na ekliptike – bodom jarnej rovnodennosti, obratníkom Raka (začína leto), bodom jesennej rovnodennosti a obratníkom Kozorožca (začína zima). 

 

Všetky tieto body rozdeľujú ekliptiku –  tj. pomyselnú dráhu pohybu Slnka okolo Zeme – na štyri časti. Tieto štyri úseky boli ďalej rozdelené ešte na menšie úseky, konkrétne na ďalšie 3 a tak nám vzniklo 12 znamení. Celá ekliptika má 360°, čo znamená, že na každé znamenie pripadá 30 stupňov. Tieto znamenia, ale nevidíme na nočnej oblohe. Sú matematicky vypočítanými úsekmi, od uvedeného jarného bodu. 

To čo vídíte nie je astrológia

Keď si v noci vyjdeme pod rozžiarenú nočnú oblohu, vidíme súhvezdia. Vidíme súhvezdie Malej, Veľkej Medvedice, Orion, Veľký voz, Malý voz, ale aj súhvezdie Kozrožca, Vodnára, Rýb, Barana atď. Nenechajte sa mýliť. To nie sú astrologické znamenia s ktorými pracuje astrológia. Tie sú o približne 30 stupňov severozápadne. Takže až sa pozeráte v noci na súhvezdie Kozorožca jeho astrologický súputník leží po smere ekliptiky o 30 stupňov ďalej.

Prakticky – jarná rovnodennosť začína vstupom Slnka do znamenia Barana. Až by ste sa tam pozreli, neuvidíte ho na tomto mieste. V prípade, že by nám pohľad neznemožňovalo Slnko videli by sme tam koniec znamenia Rýb a začiatok znamenia Vodnára. 

Súhvezdia nie sú znamenia zverokruhu

Súhvezdia nie sú znameniami zverokruhu. Článok je navyše HOAX a NASA túto informáciu od roku 2016 usilovne dementuje. https://edition.cnn.com/2020/07/17/us/nasa-13th-zodiac-trnd/index.html V každom prípade, až by sa ešte niekedy objavili podobné informácie, verte, že nestoja za povšimnutie ani vám a už vôbec nie astrológom. 

 

No Comments

Post A Comment