fbpx

Ktorým horoskopom veriť – neveriť?

osobné horoskopy

Ktorým horoskopom veriť – neveriť?

Na horoskopy existujú rôzne, až protichodné názory. Na jednom pole sú ľudia, ktorí ich vyslovene nemusia a môžu ich doslova až neznášať, na druhej strane tí, ktorí im veria bezpodmienečne a veria všetkému čo tvrdia. Medzi  nim je mix rôznych názorov či neutrálnych postojov. Existujú ale horoskopy, ktoré sa budú pravde približovať viac, iné menej.

Pravdou je, že aj horoskopy vedia uvádzať poriadne bludy. A je ich dosť.

Bullshit horoskopy

V prvej línii sú horoskopy znamení, ako sú napríklad horoskop pre Barana, Raka, Leva atď. Občas mám pocit akoby vychádzali z nejakých poučiek, ktoré sú rôzne rozvíjané až do fantazijných predstáv. V každom prípade horoskopy znamení, ktoré čítame v časopisoch alebo na webe sa vzťahujú k obrovskému množstvu ľudí. Len si predstavme koľko Býkov, Baranov a ďalších znamení bude v nejakom 10 tisícovom mestečku. Môže platiť pre všetkých rovnaký horoskop? Môžu mať rovnaký alebo len podobný život, či deň? A koľko ľudí s rovnakým horoskopom trebárs Raka existuje na celom svete?  Je jasné, že takéto horoskopy nemôžu byť pravdivé. To sa týka aj denných, týždenných, mesačných, ročných horoskopov pre jednotlivé znamenia. Sú zovšeobecnené do takej miery, že platiť pre každého budú sotva v jednom promile percenta.

Väčšiu výpovednú hodnotu aj presnosť majú horoskopy vytvorené pre konkrétnych ľudí a to na základe presného času, dátumu a miesta narodenia. Hlavne čas býva často problémom, pretože ho ľudia často nepoznajú alebo ho uvádzajú len približne. No hoci aj poznáme všetky tieto údaje, nemusíme obdŕžať správny horoskop. Na internete je množstvo webových stránok, ktoré po zadaní dát v zlomku sekundy vypľujú celoživotný horoskop a dokonca vedia odhadnúť aj udalosti na jednotlivé dni. Spravidla ide o počítačovo generovaný horoskop vypočítaný matematickým algoritmom. Môže byť ale ľudský život vtesnaný do nejakého algoritmu? V každom prípade môžu sa sčasti trafiť do čierneho. Ale ako to býva – človeka môže pochopiť len druhý človek, nie softvér.

Po všetkých týchto horoskopoch viac či menej pravdivých sa dostávame k poslednému strojcovi horoskopov a tým je astrológ. Astrológ by mal najlepšie zhodnotiť kvalitu človeka s celým jeho osudovým backgroundom. Je to však len zbožné prianie. Pretože rovnako ako v celom rade iných odvetví aj tu môžeme naraziť na lepších alebo horších “odborníkov”. Je to rovnaké ako hoci chirurgom, účtovníkom, hudobníkom, zváračom atď. Nájdeme profesionálov, kde tu až géniov ale aj hochštaplerov.

Ako nájsť dobrého astrológa?

Pri výbere astrológa by sme sa mali oprieť o viacero vecí.

Astrológ by mal mať prax  a nemal by pôsobiť na trhu nejaký jeden mesiac, ale minimálne aspoň rok. Na zistenie jeho backgroundu využite internet:

  • Zadajte si jeho meno do Googlu – všímajte si množstvo astrologických odkazov – články, fotografie z astrologických podujatí, prednáškovú  činnosť, Youtube, Facebook. To všetko vám napovie, či sa jedná o astrológa s dlhodobou praxou resp. o tom ako dlho sa tomu venuje.
  • Môžete navštíviť Facebookovú skupinu Československého astrologického fóra zadať otázku, či niekto z členov pozná astrológa ku ktorému ste sa rozhodli ísť.
  • S istou rezervou dajte na odporúčanie svojich priateľov.
  • Mohol by mať webovú stránku. Profesionálny astrológ by web mal mať. Môže mať aj Facebookovú profil v ktorom uverejňuje astrologické.
  • Prihliadajte na to, či je vám konkrétny astrológ sympatický. Skutočne. Ak Vám vadí niečo na vyhľadanom človeku, nesedí vám či už z fotiek, telefónu, mailovej komunikácie, nechoďte k nemu.
  • Pri dohadovaní stretnutia

 

Aj keď sme uviedli celý rad týchto krokov, nikdy si nemôžte byť istí, že ste natrafili na toho správneho astrológa. Vždy dbajte na posledný krok. Aj astrológ, ktorý spĺňa všetky kritéria, ktoré som uviedol môže byť pomerne pomýlený. A to znamená, že mu nebudete dôverovať a tak vyhodíte zbytočne peniaze do ľuftu. Ale čo je najdôležitejšie – nepovie to, čo do života potrebujete. NIE JE TO VÁŠ ASTROLÓG.

Na záver poviem už len toľko – nikdy neverte tvrdeniam astrológov na 100%. Verte, že istú časť si domýšľate sami. To čo vám astrológ hovorí je len pravdepodobnosť. A pri výrokoch o vašej osobnosti, či oblastiach vo vašom živote  len o potenciáli, nie o vašom živote.

www.astrosun.sk/astrologia/

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.