fbpx

Môžme veriť horoskopom znamení?

Horoskopyk znamení, znamenia zverokruhu, horoskop na dnes, Astrosun

Môžme veriť horoskopom znamení?

Len s veľkým nadhľadom. Ak si prečítate horoskop na dnes, na týždeň alebo hoci na mesiac a ste napríklad Rak alebo Kozorožec, tak váš horoskop platí pre všetkých Rakov a Kozorožcov. To žeby na vás sedel, by sa rovnalo pravdepodobnosti väčšej ako výhre v lotérii.

  • Môžme si to prerátať. Ak na svete žije 7,7 miliárd obyvateľov, na jedno znamenie nám pripadne 642 miliónov ľudí. Pre približne toľko ľudí má platiť jeden a ten istý horoskop? Je jasné že platiť nemôže.

Horoskopy deň, týždeň, mesiac, atď. vystihujú všeobecnú náladu konkrétneho znamenia. Zmes pocitov, rozumových schopností a psychických stavov. Sú všeobecné a týkajú sa populácie. O tieto nálady človek škrtne veľmi okrajovo alebo vôbec nie. Väčšina čitateľov si vplyv v istej miere nahovorí.

Horoskopy znamení na webe

  • Horoskopy znamení na webových stránkach sa navzájom radikálne líšia. Niekde si prečítate, že Lev by sa nemal nechať ovládať emóciami, pretože si to so všetkými rozhádže. Na inej stránke nájdete, že bude mať vynikajúci deň. Ktorý je pravdivý?

Horoskopy, ktoré sú všade

Aby toho nebolo málo. Existujú akési univerzálne horoskopy o ktoré zakopnete na piatich z desiatich stránok. Takéto praktiky šíria zlé meno astrologickej profesii. Nečudo. Je to ale rovnaké akoby o povesti modernej endokrinológie rozhodovala bylinkárka z Olše. A rozdiel medzi profesionálnym astrológom a šarlatánom je práve taký istý.

  • Oplatí sa teda horoskopy znamení brať vážne? Záleží, čo od nich očaká Nepovedia nám ničzásadné a už vôbec nie sú spoľahlivé, ak stojíme pred dôležitým rozhodnutím. Pozitívne na nich je, že vo veľkej miere povzbudzujú k nejakej aktivite. A z väčšiny cítiť optimizmus. Dá sa povedať, že na každom šprochu pravdy trochu a určite nie pravda celá.

Oveľa väčšiu spoľahlivosť majú Osobné horoskopy. Pri ich zostavovaní sa vychádza z dátumu, času a miesta narodenia, čo sa priližuje k pravde oveľa viac.

https://astrosun.sk/produkt/osobny-horoskop/

No Comments

Post A Comment